Technologia zmieniła to, jak możemy łączyć się ze sobą, i dała studentom możliwość interakcji w nowy i ekscytujący sposób.

Mimo że studenci są ciągle w zasięgu sieci i komunikują się ze sobą częściej niż kiedykolwiek wcześniej, coraz większa liczba studentów uczelni wyższych zgłasza poczucie izolacji i samotności.

Raport stanowi część serii „Życie w sieci” firmy ASK4 i analizuje, w jaki sposób technologia, czyli smartfony i inne urządzenia z dostępem do Internetu, usług i aplikacji (w przypadku których większość interakcji ma miejsce online), może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na tę kwestię. Zakres raportu jest międzynarodowy – przeanalizowaliśmy to zagadnienie na kilku kluczowych rynkach: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Niemiec.

W ramach tego projektu zasięgnęliśmy opinii naszych kolegów z organizacji: Student Minds , Nightline ,University Mental Health Advisors Network (UMHAN) Big White Wall. Mamy nadzieję, że raport będzie stanowić wkład do toczącej się rozmowy o samotności studentów i roli, jaką odgrywa technologia, co w efekcie wesprze wspólne wysiłki na rzecz innowacyjnych rozwiązań.

download.png

POBIERZ RAPORT

Wprowadź swój adres e-mail, aby pobrać raport.

Imię i nazwisko *
Imię i nazwisko

Szanujemy Twoją prywatność — Twój adres e-mail będzie wykorzystywany wyłącznie w określonym celu i nigdy nie będzie przekazywany stronom trzecim.