Inwestycja prowadzi do sukcesu

Liberty+Living.png

Firma Liberty Living, zapewniająca zakwaterowanie dla ponad 19,000 studentów, niedawno zainwestowała ponad milion funtów w swoje sieci Wi-Fi. Rezultat? Zadowoleni studenci oraz nagroda organizacji NSHS (National Student Housing Survey) za najlepsze łącze internetowe dla studentów.

KLIENT

Liberty Living działa w sektorze zakwaterowania studentów w Wielkiej Brytanii od 16 lat, a jej placówki są dostępne w 18 miastach. Firma ta dobrze wie, jak spełnić wymogi dzisiejszego studenta.

Oczekiwania studentów wzrosły wraz z liczbą posiadanych urządzeń podłączonych do Internetu. Pojawiając się w domu studenckim wraz ze swymi tabletami, smartfonami, iPodami, czytnikami Kindle, urządzeniami Raspberry Pi i konsolami do gier, studenci oczekują lepszego połączenia z siecią Wi-Fi niż we własnym domu.
— GRANT ROBERTSON, LIBERTY LIVING, SZEF DZIAŁU IT

CEL

Partnerstwo z firmą ASK4 sprawiło, że dzięki intensywnej pracy nad infrastrukturą, w ciągu ponad pięciu miesięcy, przedsiębiorstwo Liberty Living znacznie się rozwinęło. Celem było dostarczenie szybkiego, niezawodnego połączenia Wi-Fi, które umożliwiłoby studentom nieustanne korzystanie z urządzeń bezprzewodowych (i przewodowych) bez zakłóceń z jakiejkolwiek części budynku.

ROZWIĄZANIE

Firma ASK4 podjęła się dokładnego zaplanowania każdego budynku pod względem wydajności i konstrukcji, a także zainstalowała 3,000 kabli i 3,000 punktów dostępu w 46 miejscach. Instalacja składała się z „najlepszych w swojej klasie” punktów dostępu Ruckus oraz niezwykle zaawansowanego oprogramowania służącego do mapowania układu budynku, oraz wykluczenia zakłócenia kanałów.

REZULTATY

Po odebraniu nagrody od organizacji NSHS (National Student Housing Survey*) John Kenny pogratulował firmie ASK4:

„Zdobycie nagrody BSB, za najlepsze łącze internetowe zapewniane studentom, mówi wiele o naszej współpracy z firmą ASK4. Oznacza to, że nasza strategia internetowa i dobór partnera w zakresie obsługi sieci okazały się słuszne. Zapewnia to nam również możliwość spokojnego opracowywania planów na przyszłość, wiedząc, że możemy rozwijać działalność pod względem operacyjnym i komercyjnym bez konieczności martwienia się o dodatkowe wymogi dotyczące sieci”.


* Organizacja NSHS (National Student Housing Survey) przeprowadza niezależną, coroczną ankietę dotyczącą odczuć studentów związanych z uniwersytetem oraz zakwaterowaniem w prywatnych domach studenckich. W 2015 roku w ankiecie wzięło udział prawie 20,000 studentów z ponad 120 uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

ASK4 Limited