W ŚRODOWISKU Z WIELOMA MIESZKAŃCAMI TYLKO ZARZĄDZANA USŁUGA SPEŁNI SWOJE ZADANIE

W pełni zarządzana usługa internetowa to usługa przewodowa i bezprzewodowa, która została zaprojektowana specjalnie dla Twojego budynku. Usługa zarządzana jest kompleksowo – od projektu przez instalację i dostawę po wielojęzyczne wsparcie techniczne dla użytkowników końcowych przez całą dobę. Dzięki w pełni zarządzanej usłudze robimy znacznie więcej niż podłączenie obwodu światłowodowego do Twojego budynku i rozmieszczenie bezprzewodowych routerów – wystarczy spojrzeć na poniższe korzyści.

download.png

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE URZĄDZENIA

Dzisiejsi najemcy potrzebują i oczekują dostępu do sieci bezprzewodowych, które umożliwiają ich inteligentnym urządzeniom komunikację przez WiFi w prywatny i bezpieczny sposób – tak jak w domu.  Obecnie istnieją trzy sposoby na spełnienie tej potrzeby w budynkach dla wielu najemców – takich jak mieszkania dla studentów lub do wynajęcia (jak pokazano poniżej).

Ale tylko firma ASK4 zapewnia nagradzane rozwiązanie w ramach w pełni zarządzanej usługi.

Przesuń, by porównać →

 
Łączność pomiędzy urządzeniami: 1. Przydzielenie każdemu
lokatorowi / mieszkaniu własnego routera
2. Przydzielenie każdemu
lokatorowi / mieszkaniu własnego identyfikatora SSID
3. Aktywacja rozwiązania
4Network
  Tego typu wdrożenia sieci bezprzewodowej byłyby dostarczane wyłącznie za pośrednictwem niezarządzanej lub częściowo zarządzanej usługi – to spowodowałoby niską wydajność usług (np. niskie prędkości, przerywanie połączeń) z podstawowych przyczyn technicznych. W tym scenariuszu prywatne sieci użytkowników mogłyby być ograniczone do zasięgu własnego routera. Nie byłyby one udostępniane w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Identyfikator SSID (Service Set Identifier) jest używany do identyfikacji sieci bezprzewodowej. Możliwe jest nadawanie wielu identyfikatorów SSID w obrębie budynku, przy czym każda sieć jest ograniczona do konkretnych użytkowników. Jednak transmisja zaledwie 10 identyfikatorów SSID może pochłonąć ponad 30% dostępnej przepustowości sieci. Ten wskaźnik wzrasta do 97% dostępnej przepustowości, gdy w kanale radiowym nakładają się trzy punkty dostępu. W tym scenariuszu sieć nie będzie działać z podstawowych przyczyn technicznych i zasadniczo stanie się usługą „niezarządzaną”. Prawidłowym rozwiązaniem w budynku z wieloma najemcami jest użycie jednego identyfikatora SSID (lub ograniczonej liczby identyfikatorów) i wykorzystanie izolacji Layer-2 w celu odizolowania urządzeń i zapewnienia ich bezpieczeństwa oraz prywatności najemców. Następnym krokiem powinno być zapewnienie najemcom dostępu do nagradzanego rozwiązania 4Network firmy ASK4. Rozwiązanie 4Network przez wiele lat było opracowywane przez nasz zespół techniczny, aby zapewnić użytkownikom współdzielenie sieci bezprzewodowej z własnymi prywatnymi i bezpiecznymi sieciami za pośrednictwem wspólnej infrastruktury bez obniżania wydajności w całym budynku.
Typ usługi Niezarządzana Częściowo zarządzana W pełni zarządzana
Wdrożenie w pełni zarządzanej sieci WiFi
Ograniczony identyfikator SSID
Bezpieczna usługa w mieszkaniu dla inteligentnych urządzeń i Internetu rzeczy
Bezpieczna usługa i wsparcie dla inteligentnych urządzeń i Internetu rzeczy
Bezproblemowa łączność WiFi w całym budynku
Ocena wydajności technicznej Słaba Słaba Dobra
Przewidywana ocena zadowolenia użytkowników Słaba Słaba Dobra
download.png

Skontaktuj się z nami

Billy Kontoulis, Strategic Account Manager

Billy Kontoulis
+44 (0)114 303 3200
billy.kontoulis@ask4.com

Student? (+48) 223 079 301

ASK4 to wiele więcej niż niezawodny internet. Poziom, z jakim dostarczają serwis, dbają o swoich klientów oraz gotowość do współpracy, sprawiają, że są naprawdę wyjątkowi.
— CHRISTOPHER HOLLOWAY, Główny Dyrektor dla Nexo Residencias