4Network na liście kandydatów do nagrody „Innowacja Roku”

SAawards.jpg

ASK4 Z DUMĄ INFORMUJE O NOMINACJI DO NAGRODY ˜„INNOWACJA ROKU”, OTRZYMANEJ PODCZAS TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA NAGRÓD STUDENT ACCOMMODATION AWARDS, KTÓRĄ WYRÓŻNIONO USŁUGĘ 4NETWORK.

Jako dostawca usług internetowych specjalizujący się w mieszkaniach studenckich, z którego sieci korzystają setki tysięcy klientów, wiemy, że studenci mają głęboko osadzone w ich stylu życia preferencje dotyczące treści i serwisów, jak również oczekiwania w stosunku do usług internetowych, z których korzystają. Naszym zadaniem, jako dostawcy usług internetowych, jest świadczenie ich w sposób zgodny z preferencjami i oczekiwaniami odbiorców.

Wraz z rozwojem technologii i wzrostem liczby „inteligentnych urządzeń” zmianom uległy również związane z łącznością wymagania i oczekiwania studentów. Naszą odpowiedzią na ten zmieniający się krajobraz stał się rozwój usługi 4Network.

Udostępniona jesienią 2016 roku usługa 4Network jest pierwszą tego rodzaju, niepowtarzalnym elementem infrastruktury ASK4. Jej wdrożenie stało się możliwe dzięki znaczącym inwestycjom oraz wiedzy technicznej. Jest to innowacyjne rozwiązanie dostosowane do potrzeb studentów.

Aby zrozumieć funkcjonowanie i znaczenie usługi 4Network, należy najpierw poznać rosnące potrzeby studentów i powody, dla których budynki dla studentów wymagają zarządzanych usług internetowych.

ŁĄCZNOŚĆ DLA STUDENTÓW

Dzisiejsi studenci korzystają w miejscach zakwaterowania ze średnio 5 urządzeń połączonych z siecią Wi-Fi. Coraz więcej tego rodzaju urządzeń łączy się i przesyła dane między sobą za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Laptop łączy się np. z drukarką bezprzewodową, smartfon — z bezprzewodowymi głośnikami, a urządzenie Chromecast — z telewizorem Smart TV. Wyniki badań ankietowych wskazują na rozwój tej tendencji, a większość spośród ok. 3000 przepytanych przez firmę ASK4 nastolatków z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii przyznała, że czuliby się oni „sfrustrowani”, „odizolowani” lub „wściekli”, nie mogąc nawiązać połączenia z Internetem lub podłączyć swoich urządzeń do sieci zgodnie z oczekiwaniami (patrz: ask4.com/connectedliving). Zapotrzebowanie na bezproblemową łączność między urządzeniami jest oczekiwaniem, a nie życzeniem.

SIEĆ ZARZĄDZANA

Łączność między urządzeniami jest obecnie uznawana za oczywistość w tradycyjnym środowisku domowym, w którym na mieszkanie przypada jeden bezprzewodowy router. W środowisku z wieloma mieszkańcami (setki usytuowanych w niewielkiej odległości od siebie mieszkań) instalowanie oddzielnych sieci bezprzewodowych nie jest zrównoważonym rozwiązaniem. Gdy budynek zapełnia się, środowisko radiowe staje się przeciążone, połączenia Wi-Fi w mieszkaniach stają się zawodne, osłabione i ostatecznie przestają działać.

Jest to tylko jeden z powodów, dla których budynki wieloosobowe wymagają zarządzanych usług internetowych. Szczegółowa wiedza z zakresu inżynierii częstotliwości radiowych oraz skrupulatne planowanie sieci Wi-Fi na podstawie dokładnych informacji o układzie i konstrukcji budynku są konieczne w celu zapewnienia wszystkim użytkownikom szybkich, niezawodnych, zawsze dostępnych usług bezprzewodowych.

PROBLEM

Jednakże zarządzana sieć bezprzewodowa w budynku z wieloma mieszkańcami jest siecią współdzieloną, z czym związane są stale obecne, poważne wyzwania. Problem polega na tym, że sieci bezprzewodowe w budynkach z wieloma mieszkańcami muszą wymuszać separację pomiędzy urządzeniami użytkowników, co oznacza, że urządzenia mogą łączyć się z Internetem, ale nie ze sobą. Jest ku temu ważna przyczyna — to jedyny sposób zapewnienia, że sąsiadujący studenci nie mogą widzieć i uzyskiwać dostępu do urządzeń innych osób za pośrednictwem wspólnej sieci bezprzewodowej w budynku. Zapewnia to studentom bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

Związane z tym ograniczenia oznaczają, że urządzenia, które obecni i przyszli studenci coraz częściej uznają za bardzo ważne (takie jak drukarki bezprzewodowe, głośniki Sonos, Chromecast), i które polegają na lokalnej łączności bezprzewodowej, po prostu nie będą działać.

4NETWORK

Oferowanym przez ASK4 rozwiązaniem tego problemu jest usługa 4Network. 4Network zapewnia użytkownikom zarządzanej usługi internetowej w budynkach z wieloma mieszkańcami własne prywatne sieci bezprzewodowe. Oznacza to, że studenci mogą połączyć swoje urządzenia obsługujące sieci bezprzewodowe w prywatny i bezpieczny sposób za pośrednictwem wspólnej infrastruktury budynku — zupełnie jak w domu.

4Network stanowi niepowtarzalną część infrastruktury sieciowej ASK4 i została opracowana w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania obecnych i przyszłych studentów związane z łącznością. 4Network jest również rozwiązaniem ASK4 w zakresie obsługi rosnącej liczby urządzeń połączonych z siecią Wi-Fi, systemów rozrywki oraz infrastruktury dostępnej dla studentów i operatorów zakwaterowania.

Bezprzewodowe sieci osobiste poszczególnych studentów działają niezależnie od tego, w którym miejscu budynku przebywają (ich sygnał nie jest ograniczony jedynie do pokoju lub zasięgu jednego „routera”). Mogą obejmować każde urządzenie przewodowe lub bezprzewodowe.

Przykładowo:

  • laptopy
  • smartfony
  • drukarki bezprzewodowe
  • Chromecast
  • Apple TV
  • konsole do gier
  • Amazon Echo

4Network umożliwia firmie ASK4 zapewnianie najlepszych możliwych wrażeń z połączeń dla zarządców budynków i studentów, zapewniając bardzo szybką, zarządzaną i niezawodną sieć szerokopasmową i dostęp do sieci Wi-Fi dla całego budynku oraz prywatne i bezpieczne bezprzewodowe sieci osobiste dla poszczególnych studentów.

Stanowiąca przełom w branży usługa 4Network jest dostępna wyłącznie w ASK4. Jeśli jesteś właścicielem projektu mieszkań studenckich, skontaktuj się z nami, a chętnie o niej opowiemy.

ZNAJDŹ NAS NA

Więcej informacji na temat badania ASK4 „Connected Living” („Życie w sieci”) oraz usługi 4Network można uzyskać podczas prowadzonych przez przedstawicieli firmy ASK4 sesji panelowych podczas konferencji The Class Conference (Lizbona, listopad) oraz w trakcie konferencji Student Accommodation Conference (Birmingham, grudzień).

ASK4 Limited