Studenci w 2020 Roku

download.png

Wiosną 2017 roku firma ASK4 zleciła firmie Red Brick Research przeprowadzenie badania dotyczącego nawyków życiowych związanych z łącznością, postaw i oczekiwań dzisiejszych 14–16-latków z Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii.

Wyniki badania ankietowego przeprowadzonego na 3000 europejskich nastolatków (po 1000 osób z każdego kraju) stanowią fascynujący obraz tego, jakie oczekiwania dotyczące łączności będą mieli młodzi ludzie, którzy w 2020 roku będą na studiach. Wszystkie wyniki zostaną opublikowane w późniejszym terminie w tym roku.

Już teraz możemy jednak ujawnić cztery wyróżniające się cechy przyszłych studentów mieszkających w Europie.

1) Wskaźnik posiadania urządzeń i ich użytkowania będzie nadal rósł – ta grupa posiada obecnie w swoich domach średnio prawie 10 urządzeń inteligentnych lub współpracujących z siecią bezprzewodową.

2) Zapotrzebowanie na bezproblemową łączność między urządzeniami jest oczekiwaniem a nie życzeniem — ponad dwie trzecie osób zamierzających rozpocząć studia określiła jako „denerwującą” sytuację, w której nie można by było połączyć urządzeń ze sobą przez sieć Wi-Fi (np. laptopa z drukarką, telefonu z głośnikami).

3) W razie utraty łączności najostrzej zareagowaliby nastolatkowie z Wielkiej Brytanii — większość z nich twierdzi, że czuliby się „rozczarowani”, „odizolowani” lub „źli” w związku z brakiem dostępu do Internetu lub możliwości połączenia urządzeń, tak jakby tego oczekiwali.

4) Ta grupa wiekowa dba o swoją prywatność — ponad dwie trzecie osób zamierzających studiować na uniwersytecie mówią, że obawiają się o swoją prywatność podczas korzystania z urządzeń podłączonych do Internetu i że podjęły kroki, aby ją chronić.

> Pobierz pełny raport tutaj

ASK4 Limited