Raport dot. życia w sieci, część 1: Frustracja. Odizolowanie. Złość.

Untitled+design+(1).jpg

W TEJ SERII POSTÓW NA BLOGU PRZYJRZYMY SIĘ WYNIKOM BADAŃ DOT. ZWYCZAJÓW EUROPEJSKICH 14–16 LATKÓW ZWIĄZANYCH Z ŻYCIEM W SIECI ZLECONYCH PRZEZ ASK4 NA POCZĄTKU 2017 R.

Przedstawimy pięć charakterystycznych cech przyszłych mieszkańców mieszkań studenckich oraz mieszkań budowanych pod wynajem, które są obecnie w planach na rok 2020.

CZĘŚĆ PIERWSZA: FRUSTRACJA. ODIZOLOWANIE. ZŁOŚĆ.

Najbardziej charakterystyczną cechą ankietowanych nastolatków jest siła emocji, jaką odczuwaliby w przypadku jakiejkolwiek utraty łączności lub braku możliwości łączenia ze sobą urządzeń zgodnie z oczekiwaniami.

Ponad połowa europejskich nastolatków twierdzi, że poczułaby się „sfrustrowana”, „odizolowana” i „zła” w przypadku braku możliwości komunikacji internetowej i łączenia swoich urządzeń jak w domu. Jedna osoba na pięć mówi, że czułaby się „niepewna” i „zaniepokojona”.

Screen Shot 2018-01-15 at 13.48.12.png

Nastolatkowie z Wielkiej Brytanii zareagowaliby w takiej sytuacji najsilniej. Jedna trzecia brytyjskich nastolatków twierdzi również, że czułaby się „zaniepokojona”. Znacznie wyższy odsetek hiszpańskich nastolatków stwierdził, że mogliby czuć się „rozzłoszczeni” w porównaniu do ich brytyjskich i niemieckich kolegów.

Taka siła emocji jest najprawdopodobniej związana z ilością czasu, który europejskie nastolatki spędzają w Internecie.

JEŚLI MAJĄ DOSTĘP DO URZĄDZEŃ PODŁĄCZONYCH DO SIECI BEZPRZEWODOWEJ, KORZYSTAJĄ Z NICH... BARDZO INTENSYWNIE.

Prawie wszyscy ankietowani nastolatkowie mówili, że korzystają ze smartfonów, a niemal trzy czwarte z nich codziennie korzysta z inteligentnych telewizorów i komputerów.

Dodatkowo połowa z nich codziennie korzysta z bezprzewodowych adapterów wideo (Chromecast, Now TV), inteligentnych systemów rozrywki (np. Sonos, Amazon Echo), systemów sterowania domem (np. urządzenia sterujące oświetleniem) i technologii noszonej (np. FitBit, Apple Watch).

W przypadku studentów i najemców z roku 2020 korzystanie z Internetu jest nierozerwalnie związane ze stylem życia. Korzystanie z Internetu jest fundamentem, na którym zbudowane są ich style życia, zaś dostawcy zakwaterowania będą musieli zagwarantować, że ich infrastruktura jest w stanie spełnić oczekiwania i potrzeby najemców, również w zakresie bezproblemowej łączności pomiędzy urządzeniami.

ŁĄCZA

> Pobierz i przeczytaj pełny Raport dot. życia w sieci tutaj.
> Dowiedz się więcej o jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniu internetowym firmy ASK4 dla budynków z wieloma lokatorami tutaj.

___

Wszystkie statystyki pochodzą ze zleconego przez firmę ASK4 badania dotyczącego życia w sieci przeprowadzonego przez agencję Red Brick Research wiosną 2017 roku (chyba że określono inaczej). Ankieta została wypełniona przez 3067 14–16 latków we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.

download+(2).png