Raport dot. życia w sieci, część 3: Komunikacja pomiędzy urządzeniami

Editorial credit:  / Shutterstock.com

Editorial credit:  / Shutterstock.com

W TEJ SERII POSTÓW NA BLOGU PRZYJRZYMY SIĘ WYNIKOM BADAŃ DOT. ZWYCZAJÓW EUROPEJSKICH 14–16 LATKÓW ZWIĄZANYCH Z ŻYCIEM W SIECI ZLECONYCH PRZEZ ASK4 NA POCZĄTKU 2017 R.

Przedstawimy pięć charakterystycznych cech przyszłych mieszkańców mieszkań studenckich oraz mieszkań budowanych pod wynajem, które są obecnie w planach na rok 2020.

CZĘŚĆ 3: KOMUNIKACJA POMIĘDZY URZĄDZENIAMI

Pełne urządzeń życie w sieci wiąże się z wysokimi oczekiwaniami.

Gdy europejscy nastolatkowie wyprowadzają się od swoich rodziców do mieszkań studenckich lub własnych domów, trzy czwarte z nich oczekuje możliwości korzystania ze swoich urządzeń do rozmów przez Internet ze znajomymi i rodziną, a prawie połowa oczekuje następujących możliwości:

  • przesyłanie treści z telefonu, laptopa lub tabletu do inteligentnego telewizora,
  • łączenie się z drukarką bezprzewodową przy użyciu różnych urządzeń,
  • przesyłanie muzyki z urządzeń do bezprzewodowego systemu dźwięku,
  • podłączanie konsoli do gier i zabawa z innymi graczami w sieci.

Jedna na pięć osób oczekuje również inteligentnych systemów i infrastruktury w miejscu zamieszkania, które umożliwiają sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i zamykaniem drzwi za pośrednictwem smartfona.

Bezproblemowa łączność między urządzeniami staje się prostym oczekiwaniem, a uderzającą cechą europejskich nastolatków jest siła emocji związanych z niespełnieniem ich oczekiwań.

Większość twierdzi, że czuliby się „sfrustrowani”, „odizolowani” i „źli” w przypadku braku możliwości komunikacji przez Internet i łączenia swoich urządzeń po wyprowadzce z rodzinnego domu. Jedna osoba na pięć mówi, że czułaby się „niepewna” i „zaniepokojona”.

Wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem proponowanym przez firmę ASK4 jest 4Network, czy rozwiązanie zapewniające usługi internetowe w budynkach z wieloma lokatorami posiadającymi własne prywatne sieci bezprzewodowe oraz umożliwiające użytkownikom połączenie swoich urządzeń obsługujących sieci bezprzewodowe w prywatny i bezpieczny sposób za pośrednictwem wspólnej infrastruktury budynku — jak w domu.

ŁĄCZA

> Pobierz i przeczytaj pełny Raport dot. życia w sieci tutaj.
> Dowiedz się więcej o jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniu internetowym firmy ASK4 dla budynków z wieloma lokatorami tutaj.

Wszystkie statystyki pochodzą ze zleconego przez firmę ASK4 badania dotyczącego życia w sieci przeprowadzonego przez agencję Red Brick Research wiosną 2017 roku (chyba że określono inaczej). Ankieta została wypełniona przez 3067 14–16 latków we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.

download.png