ASK4 potwierdza wykupienie przy wsparciu Bowmark Capital

ASK4.jpg

BOWMARK CAPITAL, ŚREDNIEJ WIELKOŚCI SPÓŁKA Z BOGATYM DOŚWIADCZENIEM INWESTOWANIA W ROZWÓJ FIRM, SFINALIZOWAŁA UMOWĘ WSPARCIA WYKUPIENIA FIRMY ASK4.

Założona w Sheffield w 2000 roku przez CEO Jonathana Burrowsa firma ASK4 współpracuje z uniwersytetami, dostawcami usług zakwaterowania dla studentów z sektora prywatnego, deweloperami mieszkaniowymi i firmami. Jest dostawcą szybkich rozwiązań internetowych i usług zarządzania danymi specjalizującym się w budynkach wielomieszkaniowych.

ASK4 aktualnie obsługuje ponad 160 000 klientów w ponad 400 punktach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i Polsce – oprócz tego cały czas trwają prace nad wprowadzeniem usługi w innych krajach. Firma utrzymała silny wzrost dzięki niezwykle zróżnicowanej ofercie, skupieniu się na obsłudze klienta i zwiększeniu poziomu inwestycji w budynki wielomieszkaniowe.

Bowmark przejmuje udziały od poprzedniego inwestora instytucjonalnego firmy ASK4 – Darwin Private Equity – i inwestuje wraz z bieżącym zespołem zarządzającym we wspieranie dalszego rozwoju firmy na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów. Pomoże to również przyspieszyć wprowadzanie nowych produktów i usług oraz rekrutację i szkolenie dodatkowych pracowników, dzięki czemu ASK4 będzie w stanie dalej zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta – zarówno dla operatorów budynków mieszkalnych i usług, jak i użytkowników końcowych.

Partner Bowmark, Stephen Delaney:

„Śledziliśmy postępy firmy przez kilka lat i niezmiernie cieszy nas możliwość wsparcia Jonathana Burrowsa i jego zespołu w dynamicznym rozwijaniu firmy, które mogliśmy obserwować do tej pory”.

Jonathan Burrows:

„Nasz wzrost gospodarczy zawdzięczamy zapewnianiu najwyższej jakości obsługi klienta i inwestowaniu w silne, długotrwałe partnerstwa. Dzięki wsparciu Bowmark jesteśmy w świetnej pozycji, żeby dalej prężnie się rozwijać na terenie Wielkiej Brytanii oraz wprowadzać nasze usługi na kolejne rynki europejskie, zarówno na drodze rozwoju wewnętrznego firmy, jak i fuzji ukierunkowanych”.

Derek Elliott, partner zarządzający Darwin Private Equity:

„ASK4 to udana inwestycja dla spółki Darwin: firma prowadzi działalność na wysokim poziomie, dostarcza swoim klientom wysokiej jakości usługi i ma wspaniały zespół zarządzający.  W ciągu ostatnich 4 lat firma w znacznym stopniu rozwinęła się, zwiększając swoją bazę klientów i wkraczając na rynek europejski.  Życzymy Jonathanowi Burrowsowi i jego zespołowi dalszych sukcesów po tej zmianie własnościowej”.

download.png

DONIESIENIA PRASOWE

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z Jess Glover z ASK4 (jess.glover@ask4.com / 0114 303 3205) lub Caroline Cecil z Bowmark (ccecil@carolinececil.co.uk / 020 7610 4110).

bowmark-logo-1-a-6-px-re-distributed.png
 

Bowmark Capital to wiodąca spółka specjalizująca się w kwestii małych przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii.  Założona w 1997 roku spółka Bowmark zajmuje się zarządzaniem i doradztwem w kwestii funduszy o łącznej wartości około 850 milionów funtów w imieniu wysokiej klasy inwestorów z takich sektorów, jak fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe i instytucje finansowe z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Europy kontynentalnej. Zespół Bowmark posiada bogate doświadczenie w dziedzinie inwestowania w rozwój firm oraz zapewnił wsparcie przedsiębiorstwom w wielu branżach, takich jak służba zdrowia, edukacja, usługi biznesowe, usługi konsumenckie, rozrywka, usługi IT czy media.  Spółka Bowmark Capital LLP działa na podstawie upoważnienia Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA). 

ASK4 Limited