2020 w Hamburgu

_62A9273.jpg

Wydarzenie „The Class of 2020” odbyło się w kwietniu w Hamburgu i jego celem było przyjrzenie się rewolucji współdzielenia — wspólnego życia, wspólnej pracy i wspólnej nauki.

Chociaż nie jest to nowa koncepcja, popularyzacja wspólnej pracy jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Nowoczesna komunikacja, technologie i wszechobecność dostępu do Internetu umożliwiają pracę z każdego miejsca i o dowolnej porze, co ułatwia funkcjonowanie współczesnej gospodarki opartej na zleceniach. W odpowiedzi na ten trend następuje ewolucja miejsca pracy, w którym pojawiają się nowe przestrzenie robocze zapewniające rozmaite usługi wykraczające daleko poza tradycyjne biuro.

Wśród prelegentów wypowiadających się na temat obecnych trendów znaleźli się Billy Kontoulis, odpowiadający za obsługę klientów międzynarodowych w firmie ASK4, Gerrit M.Ernst, partner zarządzający w Nord Project Immobilien, Travis Todd, dyrektor generalny Silicon Allee, a także Manuel Dingemann, współzałożyciel firmy Co-Living Hamburg.

KLUCZOWE PUNKTY SESJI OBEJMOWAŁY NASTĘPUJĄCE KWESTIE:

  • Dla inwestorów z branży nieruchomości, deweloperów i zarządców zasadnicze znaczenie ma zrozumienie, że zmiany demograficzne i społeczne zachodzą znacznie szybciej niż typowe cykle funkcjonujące na rynku nieruchomości.
  • Liczba studentów w Niemczech stale rośnie, zarówno w ujęciu ogólnym, jak i w odniesieniu do studentów zagranicznych. Efektem tego trendu jest zwiększenie popytu na mieszkania studenckie, zarówno w miastach pierwszego, jak i drugiego rzędu.
  • Młodzi profesjonaliści poszerzyli doświadczenia PBSA, co zwiększyło zarówno popyt, jak i oczekiwania dotyczące przestrzeni wspólnej pracy i wspólnego mieszkania.
  • Najważniejszymi aspektami dla użytkowników wspólnej przestrzeni są społeczność i przypadkowość, elastyczność i przystępna cena oraz styl i usługi.
  • Z perspektywy inwestorów rozwiązania wspólnego mieszkania idą w kierunku mieszkań PBSA. Chociaż obserwujemy wzrost inwestycji, nadal istnieje silna potrzeba dzielenia się trendami i najlepszymi praktykami dotyczącymi produktu.

Więcej informacji oraz prezentacje z sesji można znaleźć nastronie internetowej „The Class of 2020”, dostępnej tutaj.

 

ASK4 Limited